poniedziałek, 18 lipca 2016

Wakacyjna akcja PocTówka!

W miniony piątek rozpoczęłyśmy akcję PocTówka. To znaczy ja, Hania oraz Iza. A zrobiłyśmy to, ponieważ chcemy wnieść coś nietypowego do codziennego życia. Przypomnieć, że poza przestrzenią cyfrową, istnieje jeszcze ta bardziej namacalna.


Bo dawno, dawno temu tradycyjna forma korespondencji nie była niczym dziwnym, a listonosz nie przynosił do domu jedynie pism urzędowych i rachunków. Te zresztą nigdy nie były czymś bardzo pożądanym. Ładna kartka, czy własnoręcznie napisany list, jest czymś, co potrafi cieszyć, bo nie świadczy o automatyzacji naszych odruchów. Łatwo przecież wyklinać „Wszystkiego dobrego” w odpowiedzi na facebookowe powiadomienie.

A w taką pocztówkę trzeba włożyć odpowiednią ilość energii i skupienia, by wybrać ładny obrazek, skreślić kilka słów i w końcu wrzucić kartkę do skrzynki na listy. W zasadzie wcale nie tak dużo, prawda? Ale w porównaniu do kilku ruchów palcami, wydaje się to nieporównywalne.
„Namacalna” korespondencja ma jeszcze jedną zaletę: jest bardziej trwała. Ważny list, czy pocztówkę można przechowywać w pudełku na pamiątki. Wiadomościom sms, czy mailom nie poświęcamy prawie żadnej uwagi. Codziennie jesteśmy zalewani internetowymi treściami, spamem i mailowymi reklamami. Traktujemy je jak codzienność.

Nie trać więc czasu i dołącz do naszej akcji. To naprawdę świetna sprawa, taki powrót do tradycji. Ja sama co roku wysyłam na święta kartki do moich klientów, a ich reakcje są zawsze bardzo pozytywne.

Dołączając do akcji, zachęcamy Cię także byś nie ograniczył się jedynie do jednej pocztówki wysłanej do nieznajomego — może są jeszcze inne osoby, z kręgu Twoich znajomych i rodziny, których możesz zaskoczyć tradycyjną formą wiadomości.

Akcja kierowana jest do osób posługujących się językiem polskim, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Regulamin:
1. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
2. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, uczestnik wyraża zgodę na przekazanie swojego adresu korespondencyjnego innej osobie. W zamian otrzyma adres korespondencyjny tejże osoby.
3. Dane uczestników nie będą wykorzystywane do innych celów i zostaną usunięte po zakończeniu akcji. (Nie dotyczy adresów e-mail i nazwisk, jeśli uczestnik wyrazi na to zgodę).
4. Jeden uczestnik otrzymuje tylko jeden adres do korespondencji.
5. Uczestnik deklaruje, że wyśle przynajmniej jedną pocztówkę na otrzymany adres korespondencyjny.
6. Adresy dobierane są na zasadzie losowania (wymiana następuje w obrębie dwóch osób).
7. Organizatorzy będą rozsyłać do uczestników adresy korespondencyjne drogą mailową od dnia 22 lipca 2016 roku do 30 września 2016 roku. Decyduje kolejność zgłoszeń.
8. Uczestnik nie ma wpływu na to z kim będzie korespondował, jednak w miarę możliwości, organizatorzy postarają się, by nie były to osoby z tej samej lub bliskiej miejscowości.
9. Korespondencję można kontynuować, jeśli strony wyrażą na to chęć i zgodę.
10. Organizator ufa w uczciwość uczestników, którzy zobowiązali się wysłać pocztówkę na zasadzie dżentelmeńskiej umowy. Nie bierze jednak odpowiedzialności, jeśli któryś z uczestników nie wywiąże się ze swojej obietnicy. Dlatego jeśli nie chcesz wysyłać pocztówki, NIE ZAPISUJ SIĘ!
11. Organizator nie ponosi również odpowiedzialności za treści wysłane przez uczestników w ramach akcji. Wyraża jednak nadzieję, że nie będą to treści nieodpowiednie, powszechnie uważane za obraźliwe bądź wulgarne.

No i jeszcze dodatkowa informacja. W ramach akcji zostaną wygenerowane nasze autorski pocztówki, które każdy będzie mógł pobrać, wydrukować i wysłać. Warto więc zaglądać na stronę wydarzenia od czasu do czasu.


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP